Wynik EEG głowy u 10-letniego dziecka

Badanie EEG głowy - dziecko 10 lat. Badanie wykonano w czuwaniu zasypianiu i śnie spontanicznym. Zapis zorganizowany przestrzennie, RZ wyrażona czynność podstawową stanowią fale alfa 8-9 Hz o amplitudzie 20-30 uV. W okolicy ciemieniowo skroniowo potylicznej prawostronnie zarejestrowano poj i w grupie zespoły fala ostra wolna 2,5-3 hZ o amp. do 220 uV. Fs. zwiększa ich ilość nieznacznie. Co oznacza ten zapis? Dziecko nie ma ataków padaczki, czy wymaga leczenia?

Konieczna ponowna wizyta u specjalisty neurologa dziecięcego.Zapis eeg nieprawidłowy.
Trzeba znać wywiad i badanie neurologiczne.

Pozdrawiam ciepło