Wynik EEG u 3-latki

Witam.U córki 3,5 lat wyszedł zły wynik EEG : zmiany w okolicach ciemieniowo-skroniowo-centralnych o charakterze napadowym. Córka ponad rok temu przy gorączce 40straciła przytomność, rok temu wynik EEG wyszedł dobry.W ostatnim czasie zdarzało sie że córka sie zapatrywała i nie reagowała przez kilka sekund dlatego ponowiono badanie. Czy sam wynik EEG wystarcza do zdiagnozowania czy to jest padaczka? czy można zrobić jeszcze inne badanie dla pewności i czy konieczne jest wprowadzenie farmakologi?

napadów.Przy opisywanych przez Panią incydentach można myśleć o pierwotnie uogólnionej padaczce napadów nieświadomości.I tu zapis jest bardzo charakterystyczny.
Przy potwierdzeniu tego rozpoznania konieczne jest szybkie wdrożenie leczenia aby zredukować do minimum ilość wyłączeń ( ich obecność negatywnie wpływa na możliwości poznawcze u dzieci)
Ten rodzaj padaczki leczy się z bardzo dobrym efektem.

Decyzje musi podjąć prowadzący dziecko specjalista neurolog dziecięcy.

Pozdrawiam ciepło