Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 4 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik EO w badaniu krwi

Witam. Wykonałam ostatnio badanie krwi i zaniepokoił mnie jeden wynik. Jaki może być powód że w badaniu EO% wyszło 26.90%? Czy to może być spowodowane jakimiś dolegliwościami? Jakąś chorobą? Czy w celu potwierdzenia czegoś niepokojącego powinnam wykonać jakieś inne badania? Czy warto skonsultować wynik EO% ze specjalistą? Jeżeli tak, to z jakim? Z czym w ogóle jest związany wynik EO%? Co to w ogóle jest? Różne źródła podają różne informacje i już nie wiem komu wierzyć. Do lekarza jestem zapisana, ale wizyta dopiero za tydzień. Denerwuję się, że może to oznaczać jakąś poważną chorobę. Bardzo proszę o informację. Pozdrawiam
KOBIETA, 69 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Jest to zwykle związane z chorobami alergicznymi i zakażeniami pasożytniczymi. Może być spowodowana: astmą, chorobami autoimmunologicznymi, wysoką gorączką, katarem siennym, białaczką.
 Podwyższony poziom eozynofili związany jest także współistnieniem takich chorób, jak kolagenozy, np. reumatoidalne zapalenie stawów, ziarnica złośliwa (choroba Hodgkina), choroba Addisona, złuszczające zapalenie skóry, eozynofilowe zapalenie przełyku.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy