Wynik i interpretacja rezonansu kręgosłupa lędźwiowego
Witam prosze o interpretacja rezonansu magnetycznego odcinek ledzwiowy: Fizjologiczna lordoza lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Wysokość trzonów w normie. Cechy odwodnienia k.m. L4-L5 , L5-S1. Niewielka wypuklina centralna k.m. L4-L5 , uciska worek opony twardej. Ogniska zagęszczenia utkania kostnego ( 6 x 18 mm.) w zakresie łuku kręgu S1 po stronie prawej. Kanał kręgowy w odcinku lędźwiowym jest prawidłowej szerokości , bez zmian ogniskowych. Stożek rdzenia w normie. Włókniak podskórny ( 11 mm.)

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane zmiany zwykle mają dwojaki charakter. Pierwsza ich składowa to choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, potocznie nazywana zwyrodnieniem oraz druga składowa czyli przeciążenie krążków międzykręgowych. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.