Wynik immunochemii u 51-latki

Mam wynik immunochemia TSH 3 gen 0,018 chcialam sie dowiedziec coś wiecej prosze o informacje, czy to cos groznego i czy mozna czyleczyc sie

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do endokrynologa. Wynik ten sugeruje,że jest to albo pierwotna nadczynność tarczycy lub wtórna niedoczynność wynikająca z niedomogi przysadki. Warto wykonać badanie określające poziom hormonów tarczycy. FT3 i fT4