Wynik krzywej cukrowej przed podaniem glukozy i po podaniu glukozy

Witam prosze o konsultacje moje wyniki krzywej cukrowej przed podaniem glukozy 100 po glukozie 166 mam 47 lat pielegniarka twierdzi ze nie musze sie obawiac jest to wynik na granicy dziekuje serdecznie pozdrawiam Malgosia.

na czczo za wysoko tzn jest to granica nieprawidłowej glikemii na czczo, a po 2 godzinach wynik jest w zakresie tzw nietolerancji glukozy czyli ma pani nieprawidłową glikemię na czczo i nietolerancję glukozy - taki stan nazywa się stanem przedcukrzycowym. Czas najwyższy wziązc się za siebie!

Witam Panią,

Prawidłowy wynik glikemii na czczo to 70-99 mg/dl, tak więc 100 mg/dl jest to już nieprawidłowa glikemia na czczo. Po 2 h w teście OGTT poziom glukozy u zdrowych osób powinien wynosić < 140 mg/dl, tak więc można u Pani rozpoznać nieprawidłową tolerancję glukozy. Zarówno nieprawidłowa glikemia na czczo, jak i nieprawidłowa tolerancja glukozy zaliczane są do stanu przedcukrzycowego - tzw. prediabetes. Są one sygnałem ostrzegawczym przed mogącą rozwinąć się cukrzycą. Powinna Pani dbać o prawidłową masę ciała, zdrową dietę, a także regularny wysiłek fizyczny.Działania te powinny ochronić Panią przed rozwojem cukrzycy w przyszłości lub znacznie opóźnić jej wystąpienie.
Pozdrawiam serdecznie

Marek Derkacz