Wynik mammografii piersi 37-latki

przed świętami poszłam na mammografię, ponieważ często boli mnie lewa pierś, a lekarz ginekolog powiedział, że jestem za młoda na takie badanie. postanowiłam, że zrobię to badanie prywatnie. Cytuję opis: "piersi o budowie gruczołowo-tłuszczowej, gęste. W piersi lewej na granicy kwadrantów górnych i KGZ widoczne bardzo liczne mikrozwapnienia, bez wyraźnych skupisk o podobnej morfologii. Proszę mi powiedzieć czy to nowotwór? bardzo się boję co teraz mam robić? Czy to bardzo groźne? Proszę o odp.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Obecne zmiany nie mają charakteru nowotworowego. Najczęściej są to zmiany pochodzenia pozapalengo lub wynikającego z wahań hormonalnych. Warto jednak okresowo monitorować ich ewentualną progresję.