Wynik MCH, RDW-CV kobiety

Witam jestem kobietom i dziś odebrałam wyniki badań mój wynik MCH to 26,6 a RDW-CV to 19,8 co to oznacza bo te wyniki są podkreślone

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Obniżone MCH sugeruje niedokrwistość z niedoboru żelaza, talasemię, zaburzenia utylizacji żelaza. Nieznaczne odchylenia wskaźnika rozkładu objętości krwinek czerwonych (RDW-CV) i średniej objętości płytek krwi (MPV) nie mają żadnego znaczenia klinicznego jeżeli nie towarzyszą im nieprawidłowości podstawowych parametrów morfologii krwi (RBC, HGB, HCT, MCV, PLT). Proszę pamiętać, że właściwą interpretację badań przeprowadza się na podstawie kompletnych wyników, a nie tylko wybranych parametrów.