Wynik morfologii półtorarocznego dziecka

Wynik morfologii 1,5r córki: Rozmaz: limfocyty 60 (25-50),monocyty 8 (1-6), paleczkowate 1 (3-6) Morfologia: hematokryt 33 (34-41), MPV 8,8 (9-13), limfocyty 58,8 (25-50), Monocyty 8,3 (1-6) W nawiasach podane normy. Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przedstawione wyniki nie budzą zastrzeżeń gdyż normy podawane są dla ogółu a nie konkretnego dziecka. Dodatkowo dziecko w tym wieku ma fizjologicznie zwiększoną liczbę limfocytów oraz zmniejszoną granulocytów.