Wynik MR 28-letniej kobiety i skierowanie na operację

Witam.Jestem 28letnia kobietą.Moje wyniki MR odcinka lędźwiowego :lewoboczna skolioza.Splycenie lordozy lędzwiowej z odwodnieniem i nieznacznym obnizeniem krazka mkL5/S1.Niewielkie, okrezne wypukliny mkL3/L4, L4/L5 i L5/S1 modelujace brUszna powierzchnie worka oponowego i nieznacznie zwezajace otwory mk, bez ucisku struktur nerwowych..dyskopatia odcinka L-S . Co to dokladnie znaczy? Mam skierowanie na operacje szyjnego.bardzo bola mnie panewki biodrowe, prawa noga, i okolice kosci ogonowej...

Dolegliwości mogą wynikać z zespołu korzeniowego związanego ze spondylozą oraz dyskopatią. W danym wpadku raczej nie ma wskazań do leczenia operacyjnego kr L-S