Wynik MR a dalsza diagnostyka

W wyniku MR-krąg. C napisano: w obrębie twarzoczaszki po str lewej (przestrzeń ślinianki przyusznej?) widoczna jest dobrze odgraniczona zmiana o niejednorodnie podwyższonym sygnale w obrazach T2- zależnych i sekwencji FLAIR, o wym. 4,1x 2,1 cm- tu ślinianki? - konieczna dalsza diagnostyka. Do jakiego lekarza udać się w celu dalszej diagnostyki ? Co może oznaczać taki wynik? Co to może być?

Mikołaj Cyganok

Z wynikiem MR w pierwszej kolejności należy udać się do lekarza, który zlecił badanie. Kolejno, warto skonsultować się z laryngologiem lub chirurgiem.