Wynik MR głowy a podejrzenie padaczki czołowej u dziecka

Po badaniu EEG głowy lekarz podejrzewa padaczkę czołową u mojego dziecka.Celem potwierdzenia diagnozy zrobiliśmy MR głowy. Czy wynik badania wskazuje na padaczkę. Czy powinnam moje dziecko leczyć lekami przeciwpadaczkowymi tak jak nam to zalecono. Badanie MR wykonano w sekwencji SE w obrazach T1 i T2 zależnych oraz w sekwencji FLAIR. Zaznaczona asymetria komór bocznych z nieco szerszą komorą boczna lewą. Poza tym mózgowie i przestrzenie płynowe wewnątrzczaszkowe w badaniu nie wykazują zmian.

W opisanej prze Panią sytuacji tzn na podstawie wyniku badania NMR głowy możemy ,co ważne i pozytywne wykluczyć poważne przyczyny ,które stanowiłyby jej przyczynę.
Nie zmienia to faktu ,iz jeżeli są spełnione kryteria kliniczne w łączności z patologią zapisu eeg należy dziecko leczyć.
Jest to choroba ,którą leczy się tak jak każdą inną czasami z bardzo dobrym efektem.
Pozdrawiam ciepło