Wynik MR głowy z kontrastem u 63-latki
mam wyniki MR głowy z kontrastem i nie wiem jak je rozumiec ? Badanie wykazano w sekwencjach SE, FSE uzyskując obrazy T1 przed i po kontraście, T2, PD zależne w trzech płaszczyznach oraz FLAIR w płaszczyżnie poprzecznej. W istocie białej obu półkul mózgu widoczne są liczne ogniska o podwyższonym sygnale w obrazach T2, PD i FLAIR i obniżonym sygnale w T1 zależnych, po kontraście nie ulegają wzmocnieniu-obraz sugeruje zmiany demielinizacyjne do różnicowania z ogniskami naczyniopochodnymi. misia

KOBIETA, 63 LAT ponad rok temu
Mikołaj Cyganok
43 poziom zaufania
Witam! Wynik badania MR powinien być interpretowany przez lekarza, zlecającego jego wykonanie, tylko i wyłącznie w zestawieniu z objawami klinicznymi i po badaniu fizykalnym. Sugeruję zatem udać się do lekarza, który zlecił wykonanie MR głowy, celem ustalenia dalszego toku postępowania.