Wynik MR kręgosłupa 38-latki
Witam, wynik MR; C5-C6,szerokopodstawna przepuklina krążka m-kręgowego z modelowaniem przedniego worka oponowego, ograniczeniem objętości przedniej rezerwy płynowej wewnątrzoponowej i ograniczeniem objętości wejść do otworów m-kręgowych C6-C7, prawostronna wypuklina krązka m-kręgowego, modelowany przedni zarys worka oponowego, ograniczenie objętości przedniej rezerwy płynowej wewnątrz oponowej i objętości wejścia do prawego otworu m-kręgowego C5-C6,C6-C7 obniżona wysokośc przestrzeni m-kręgow

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane zmiany zwykle mają dwojaki charakter. Pierwsza ich składowa to choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, potocznie nazywana zwyrodnieniem oraz druga składowa czyli przeciążenie krążków międzykręgowych. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.
Pozdrawiam