Wynik MR kręgosłupa szyjnego 55-latki
Dzień dobry, odebrałam wynik RM KRĘGOSŁUPA SZYJNEGO. Badanie uwidoczniło: Zniesienie lordozy szyjnej. Zmiany zwyrodnieniowe krążków mk. w odcinku szyjnym kręgosłupa z obniżeniem ich sygnału i wysokości. Na poziomie C2/C3 I C3/C4 niewielkim pod więzadłowe uwypuklenia krążków mk Drobne osteofity na krawędziach trzonów. Na poziomie C4/C5 centralne wypukliny krążków mk (3mm), drobne osteofity na krawędziach trzonów. .... Rdzeń kręgowy w odcinku badanym bez zmian ogniskowych. Proszę o interpretac.

KOBIETA, 55 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na liczne zmiany o charakterze zwyrodnieniowym zmieniające fizjologiczne ukształtowanie kręgosłupa oraz jego architektonikę wpływającą na prawidłową postawę i ewentualnie powodującą dolegliwości bólowe oraz zmiany przeciążeniowe oddziałujące na struktury nerwowe. Aby przynajmniej w części zatrzymać postęp choroby konieczna jest odpowiednia rehabilitacja - czasami konieczny jest zabieg operacyjny. Proponuję zgłosić się po pomoc do neurochirurga.