Wynik MR kręgosłupa u 42-latki

Witam. Bardzo proszę o interpretację wyniku badania MR. Dehydratacja krążków na poziomie L4/L5 boczne wypukliny krążka międzykręgowego, skierowane w stronę otworów międzykręgowych obustronnie,powodują zmniejszenie otworów międzykręgowych oraz niewielki ucisk na nerwy rdzeniowe, zmiany bardziej po lewej stronie.Wymiar strzałkowy światła kanału kręgowego w linii pośrodkowej 12mm.Na wysokości L5/S1 niewielkie uwypuklenie krążka międzykręgowego,wpukla się w obręb kanału kręgowego na głębokości 3mm.

Wynik badania MRI bez odniesienia do aktualnego stanu klinicznego nie pozwala na zaproponowanie optymalnego sposobu leczenia. Opis badania w odniesieniu do wieku raczej nie budzi powazniejszego niepokoju.