Wynik MR mózgowia u 53-latka
Badanie MR mózgowia wykonano w sekwencjach SE, FSE, FLAIR, DWI obrazach T1 i T2-zależnych , w trzech płaszczyznach.Podkorowo, na pograniczu skroniowo-potylicznym lewej półkuli mózgu separuje się skupisko kilku drobnych ognisk o rozmiarach po 3mm, hiperintensywnych w T2, PD oraz FLAIR, w T1 izointensywnych o niespecyficznym, zapewne naczyniopochodnym charakterze.Pojedynczo podobne ogniska widać także podkorowo w obu płatach skroniowych... Proszę o wyjaśnienie. Z góry dziękuję...

MĘŻCZYZNA, 53 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane zmiany najpewniej wynikają z przebytych mikroudarów.