Wynik MR odcinka lędźwiowego
Witam odebrałam wynik MR odcinka lędźwiowego: Spłycona fizjologiczna lordoza lędźwiowa. Trzony kręgów o prawidłowej wysokości i morfologii sygnału. Zachowana wysokość przestrzeni m-trzonowych. Stwierdza się dehydratację krążków na poziomach; L4-L5, L5-S1.Na poziomie L4-L5 centralna protruzja krążka wpuklona dokanałowo na głębokość 6mm uciska centralnie worek oponowy.Na poziomie L5-S1 centralna ekstruzja krążka wpuklona dokanałowo na głębokość 11mm uciska worek. Stenoza centralna kanału 6mm

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon