Wynik MRI a podejrzenie SM

Prosze o szczerosc otoz po MRI mam 1 zmiane `biala strefe` 0,5cm w miejscu epilepsji,ktora zostala wyluczona oraz inne schorzenia rowniez poprzez pobranie plynu rdz-nerw. Potem pojawil sie motyw SM,ale tu gadka w sensie,ze nie wyglada jak SM, nie jest w miejscu gdzie powinno byc SM no i plyn negatywne wyniki. A mi schiza zostala zaczynam widziec wszystkie objawy ( mam stwierdzona nerwice lekowa i PDTS). Czy jest duza szansa,ze to jednak SM ? Czy jest mozliwosc,ze moj mozg poprostu tak `wyglada

Jedna zmiana nie jest charakterystyczna dla SM ale w takich sytuacjach wykonuje się po kilku miesiącach lub roku badanie kontrolne MR głowy czy cos się zmienia czy taka uroda, pozdrawiam.

Witam,

Cierpi Pani przecież na nerwice lękową, i zespół stresu pourazowego.
Tymi dwiema ciężkimi chorobami powinna się Pani zająź na poważnie, a nie doszukiwać
innych chorób. Jeżeli nie stwierdzono SM, a badania jak widzę były bardzo dokładne no to nie ma Pani SM.
Podkresślam jednak, że nerwica lękowa i PDTS są wystarzająco ciężkie.
Radziłbym jak najszybciej skontaktować się z psychoterapeutą - bo to się leczy
przyczynowo, a nie objawowo.
Pozdrawiam i życzę zdrowia