Wynik negatywny testu ciążowego a przezroczysty, wodnisty śluz

Mam cykle regularne co 29 dni, ostatnią miesiączkę miałam 21 września. Zawsze miała w 29 dniu rano miesiączkę a dzisiaj jest wlaśnie dzień w którym powinnam dostać a zamiast miesiączki mam przezrosczysty wodny sluz o nie przyjemnym zapachu. Zrobiłam test ciążowy dzisiaj tylko nie był to mocz z nocyi wyszedł negatywny. Mam niedoczynnosć tarczycy. ostatnio mam takie dni nerwowe. Wszystko mnie wkurza, podróżowałam też. Czy to może być ciąża mimo że wynik wyszedł negatywny? Kiedy powtórzyć test?

Lek. Marta Jaruchowska

Teoretycznie może być ciąża, ale to co Pani podaje , czyli stres i podróże mają bardzo duży wpływ na cykl kobiety i może powodować,że miesiączka się opóźni. Może być też stan zapalny w pochwie ze względu na wydzielinę, którą Pani opisuje. Radze odczekać ok tygodnia i jeśli nie pojawi się miesiączka, powtórzyć test ciążowy i ewentualnie udać się do lekarza ginekologa, również jeśli niepokoiła by Pania wydzielina.