Wynik poziomu chlorków w pocie u 5-latka

Witam Serdecznie, Mój 5 letni syn miał robione badanie na poziom chlorków w pocie. Wynik jaki otrzymałam to 15,2 mmol/l norma ( 27,0-50,0). Bardzo proszę o interpretacje , ponieważ wizytę u lekarza mam dopiero na wtorek a nie wiem wynik jest dobry czy zły?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynik ten nie jest zły. Dużo gorszą sytuację mielibyśmy gdyby chlorki były powyżej normy. Wtedy można by podejrzewać mukowiscydozę.