Wynik prześwietlenia klatki piersiowej 54-latka

Mam 54 lata oto moj wynik z przeswietlenia klatki piersiowej.bardzo prosze o interpretacje wyniku.Jamy oplucowe wolne.zgrubienia oplucnowe szczytu prawego, wzmozony rysunek przyoskrzelowy przywnekowo, nieregularne zacienienia w biegunie gornym wneki prawej, miąz plucny bez zageszczen z obecnoscia drobnych zmian włoknistych.

Mikołaj Cyganok

Witam! Istotnym jest, aby wynik RTG był interpretowany przez lekarza, zlecającego wykonanie badania, z uwzględnieniem stanu klinicznego pacjenta, występujących objawów i wyniku badania fizykalnego. Sugeruję zatem udać się z opisem prześwietlenia do lekarza, który zlecił jego wykonanie.