Wynik prześwietlenia płuc 53-letniej osoby do analizy

Nie wiem jak zinterpretować taki wynik prześwietlenia:pola płucne o wzmożonym rysunku podścieliska łącznotkankowego,bez zmian ogniskowych i naciekowych.Lekarz rodzinny nie widzi powodu do niepokoju.Jestem bardzo ciekawa jaka jest opinia specjalisty,czy mam jakieś powody do niepokoju?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Wzmożony rysunek podścieliska może sugerować ch. śródmiąższową płuc. Konieczne wykonanie tomografii komputerowej wysokiej rozdzielczości celem dokładnej oceny.