Wynik PSA i USG gruczołu krokowego

mam 62l. wynik PSA-0,933,USG-gruczol krokowy nieznacznie powiększony, objętości 33ml,aorta brzuszna nie poszerzona , z niewielkim hyperechowym pogrubieniem ścian , wymiary jader około 4x2cm,spoloty żylne powrózka nasiennego poszerzone ,z refluksem (żylaki lewego powrózka nasiennego). Czy to jest powód do niepokoju ,i co dalej robić .
MĘŻCZYZNA, 62 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Wiesław Mahaczek Urolog
71 poziom zaufania

witaj
nie ma powodów do niepokoju, kontroluj PSA I USG co roku, zylaki jeśli przeszkadzają mozna zoperować
pozdrawiam

0
Lek. Artur Jeliński Urolog
75 poziom zaufania

Uwazam ze nie ma powdu do niepokoju, PSA i wielkosc stercza w normie, A zylaki w pana wieku nie wymagaja leczenia no chyba ze ma pan parcie na zabieg lub odczuwa pan bole jadra

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy