Wynik rezonansu kręgosłupa 55-latki

Wynik rezonansu kręgosłupa: Lordoza lędźwiowa nieco skrócona.Niejednorodny sygnał krążków M-K jako wyraz defibrastacji. Zaostrzenia na krawędziach trzonów L.Na poziomie od L2 do L5 tendencja do uwypuklania krążków M-K.Na poziomie L5-S1 tylna szerokopodstawna nieco ograniczająca otwory M-K.Kanał kręgowy prawidłowego kształtu i szerokości światła.Struktury stożka końcowego o prawidłowym sygnale. Rezerwa płynowa podpajęczynówkowa kanału kręgowego zachowana. Naczyniak trzonu L2 średnica ok 17 mm.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na współistnienie wyznaczników choroby/procesu zwyrodnieniowego kręgosłupa a także zmian wynikających z przeciążenia i nadmiernego zużycia struktur kręgosłupa. Warto skorzystać z pomocy specjalisty z dziedziny rehabilitacji. Wskazana jest także okresowa kontrola w/w oraz zmiany opisywanej jako naczyniak trzonu, która na ten moment nie stanowi zagrożenia dla zdrowia.