Wynik rezonansu kręgosłupa 55-latki
Wynik rezonansu kręgosłupa: Lordoza lędźwiowa nieco skrócona.Niejednorodny sygnał krążków M-K jako wyraz defibrastacji. Zaostrzenia na krawędziach trzonów L.Na poziomie od L2 do L5 tendencja do uwypuklania krążków M-K.Na poziomie L5-S1 tylna szerokopodstawna nieco ograniczająca otwory M-K.Kanał kręgowy prawidłowego kształtu i szerokości światła.Struktury stożka końcowego o prawidłowym sygnale. Rezerwa płynowa podpajęczynówkowa kanału kręgowego zachowana. Naczyniak trzonu L2 średnica ok 17 mm.

KOBIETA, 55 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na współistnienie wyznaczników choroby/procesu zwyrodnieniowego kręgosłupa a także zmian wynikających z przeciążenia i nadmiernego zużycia struktur kręgosłupa. Warto skorzystać z pomocy specjalisty z dziedziny rehabilitacji. Wskazana jest także okresowa kontrola w/w oraz zmiany opisywanej jako naczyniak trzonu, która na ten moment nie stanowi zagrożenia dla zdrowia.