Wynik rezonansu magnetyczne a wskazania do operacji

czy konieczna operacja na kregoslup. Mam wynik rezonansu magnetycznego. Na poziomie L3-L4 widoczna kolejna wypuklina tarczy miedzykregowej która sladowo modeluje worek oponowy oraz dyskretnie zwęża kanały korzeniowe bez ucisku na korzenie nerwów rdzeniowych. bręb zachyłka bocznego prawego , modelujące worke oponowy od strony prawej , zwężające kanał korzeniowy prawy.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie licznych zmian w obrębie lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Na podstawie samego wyniku badania, bez oceny pacjenta, nie jest możliwe ustalenie czy konieczna będzie interwencja zabiegowa. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na obecność nieprawidłowości o charakterze przeciążeniowym. Z całą pewnością mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Warto zgłosić się do neurochirurga.