Wynik rezonansu magnetycznego kolana u 19-latka
Jak odczytać rezonans kolana lewego ? podwyższony sygnał w obr T1 zal.sag,cor,ax. LM w rogu tylnym o podwyższonym niejednorodnie sygnale-uszkodzenie, podejrzenie skośnej szczeliny pęknięcia widoczny fałd przyśrodkowy błony maziowej .Niewielkie subluksacyjne-boczne ustawienie rzepki Zwiększona ilość płynu w jamie stawu i zakrzepowo Bardzo proszę o interpretacje

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Mikołaj Cyganok
43 poziom zaufania
Witam! Szczegółowa interpretacja wyniku MR powinna być dokonana przez lekarza zlecającego wykonanie badania, do którego sugeruję się udać. Dla prawidłowej interpretacji i diagnozy niezbędne jest skorelowanie wyniku badania ze stanem klinicznym i przeprowadzonym badaniem fizykalnym.