Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa a konieczność operacji
Witam, proszę o interpretację rezonansu: uwidoczniono zachowanie kifozy piersiowej. Th3/Th4 iTh4/Th5 okrężne uwypuklenie krążka międzykręgowego typu bulging powodujące modelowanie worka oponowego. trzony kręgów o zachowanej wysokości, jednorodnej intensywności sygnału,pozostałe krążki m-kręgowe bez cech dokanałowego przemieszczenia, rdzeń kręgowy bez patologii ogniskowej, kanał kręgowy bez cech stenozy. zaznaczam, że cierpię na ból przewlekły od 2 msc mam pytanie czy konieczna będzie operacja?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Nieprawidłowości opisywane w badaniu mają złożony charakter. W dużej części odpowiedzialna jest choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa lub inne jej podobne degeneracyjne zmiany. Dodatkowo można doszukać się zmian o charakterze przeciążeniowym. Z pewnością mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe, gdyż nieprawidłowości te mogą zaburzać prawidłową architektonikę kręgosłupa a także oddziaływać na struktury nerwowe. Konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem. Myślę iż zabieg może okazać się konieczny.