Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa i ból barku
Wynik badania rezonansu magnetycznego: zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa L-S o niewielkim nasileniu. Częściowo wyrównana fizjologiczna lordoza kręgosłupa L. Na poziomie L5-S1 centralna protuzja dysku powoduje lekki ucisk worka oponowego. Na poziomie L2-L3 centralnie prawoboczna protuzja dysku powoduje umiarkowanego stopnia ucisk worka oponowego. W trzonach kręgowych L5 i S1 niewielkie zmiany degeneracyjne. Co to oznacza,ból się utrzymuje + bóle lewego barku promieniujące do ucha,ból połowy głowy.

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Nieprawidłowości opisywane w badaniu mają złożony charakter. W dużej części odpowiedzialna jest choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa lub inne jej podobne degeneracyjne zmiany. Dodatkowo można doszukać się zmian o charakterze przeciążeniowym. Z pewnością mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe, gdyż nieprawidłowości te mogą zaburzać prawidłową architektonikę kręgosłupa a także oddziaływać na struktury nerwowe. Konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem.