Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa i silne bóle
jestem po 4 op na kreg ledzwiowy ze stabilizacja obecnie bole się b nasiliły :-(wynik rezonansu jest nastepujacy na poziomie l5 s1widoczna jest tylna centralna przepuklina dyskowa(protruzja)lateralizujaca na strone prawa która modelue brzuszna powierzchnie worka oponowego i wywołuje niewielka kompresje korzeni nerwowych.bardzo się zle czuje nie wiem co mam robic z góry dziekue za odpowiedz

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na dość poważną w skutkach chorobę kręgosłupa o charakterze przeciążeniowym. Ucisk na struktury nerwowe może w rezultacie powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. W obecnej sytuacji warto skonsultować się z neurologiem, gdyż konieczna może okazać się operacja mająca na celu usunięcie zmian w obrębie krążków międzykręgowych.