Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa i zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa

Co oznacza taki wynik badania Rezonansu magnetycznego? Zmiany zwyrodnieniowe kr. m-k w odcinku szyjnym kręgosłupa. Zniesiona lordoza szyjna, z wytworzeniem kifozy na odcinku C2-C7. Na poziomie C2/C3,C3/C4,C6/C7 i C7/Th1 niewielka wypuklina kr. m-k, bez istotnego zwężenia otworów m-k. Na poziomie C4/C5 wypuklina z osteofitami i centralno-lewoboczną pjm., zniesienie rezerwy płynowej przed rdzeniem i zwężeniem otworu m-k. po stronie lewej.
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.

Pozdrawiam
Paweł Baljon

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy