Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa i zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa
Co oznacza taki wynik badania Rezonansu magnetycznego? Zmiany zwyrodnieniowe kr. m-k w odcinku szyjnym kręgosłupa. Zniesiona lordoza szyjna, z wytworzeniem kifozy na odcinku C2-C7. Na poziomie C2/C3,C3/C4,C6/C7 i C7/Th1 niewielka wypuklina kr. m-k, bez istotnego zwężenia otworów m-k. Na poziomie C4/C5 wypuklina z osteofitami i centralno-lewoboczną pjm., zniesienie rezerwy płynowej przed rdzeniem i zwężeniem otworu m-k. po stronie lewej.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon