Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa lędźwiowego 50-latki
Witam. Mój wynik rezonansu MR kr,egosłup lędżwiowy: zmiany znieksztalcajace stawów międzykręgowych na poziomie L4-L5 z 6-7 mmlewostronną, grubościenną torbielką maziówkową oraz niewielka centralna protruzja międzykręgowego L4/L5. Wtórna do tych zmiana znaczna ciasnotawewnątrzkanałowa z uciskiem lewobocznej powierzchni worka oponowego. Na poziomie L5-S1 centralna wypuklina krążka międzykręgowego modeluje worek oponowy.Torbielka maziówkowa śr. 8mm lewego stawu m-k L4/L5 ze znaczna stenozą kanalu

KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.