Wynik rezonansu piersi u 26-latki

Dzień dobry martwię się od dłuższego czasu jestem po rezonansie piersi i o to wynik Brak ankiety. Badanie kontrolne piersi po usg (bez zmian-załączony wynik badania), przewlekłe bóle lewej piersi (dane ze skierowania). TECHNIKA BADANIA: Wykonano badanie MR piersi (w innym Ośrodku dn. 2019-05-28) w sekwencjach: T2 axial, T2 fatsat sagittal, T2 STIR axial, T1 VIBRANT axial ,T1 VIBRANT axial z oceną dynamicznego wzmocnienia kontrastowego (Clariscan). OPIS: Utkanie piersi: Piersi o utkaniu gruczołowo-tłuszczowym, o słabym wzmocnieniu podścieliska. Pierś lewa: W kwadrancie dolno-zewnętrznym (g. 5) zagęszczenie, śr. ok. 15mm, o morfologii zmiany dysplastycznej, ulegające umiarkowanemu wzmocnieniu kontrastowemu do ok. 100%, o łagodnej charakterystyce krzywej. Drobne, rozsiane torbiele śr. do 7mm. Pierś prawa: W kwadrancie górno-zewnętrznym (g. 10), obwodowo, pasmowate zagęszczenie, o morfologii zmiany dysplastycznej, ulegające silniejszemu wzmocnieniu kontrastowemu do ok. 135%, o łagodnej charakterystyce krzywej. Na g. 9, obwodowo, przy ścianie kl. piersiowej, zmiana o morfologii węzła wewnątrzsutkowego dł. ok. 13mm. Doły pachowe: W dołach pachowych węzły chłonne o prawidłowej morfologii śr. do 16mm. WNIOSKI: Dla obu piersi BI-RADS 3-wskazana kontrola usg/MR. Proszę o pomoc termin do chirurga mam dopiero na koniec lipca

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Z takim wynikiem należy skonsultować się z chirurgiem onkologicznym.