Wynik rezonansu stawu kolanowego a wskazania do operacji

Witam Otrzymałem wyniki rezonansu stawu kolanowego :Przerwanie ciągłości ACL, Uszkodzenie stopnia III rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej, złamanie tylnej części kłykcia przyśrodkowego kości piszczelowej z obniżeniem plateau i uszkodzeniem chrząstki stawowej. Wysięk w jamie stawu kolanowego lewego.Masywny obrzęk obu kłykci kości piszczelowej. Niewielkie zmiany pourazowe PCL i scięgna mięśnia podkolanowego. Czy mogę się dowiedzieć co to znaczy ??? Czy świadczy to że konieczna jest operacja???

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Trudno zamienić ten medyczny żargon na bardziej przystępne słowa. Niemniej jednak doszło do dość poważnego uszkodzenia aparatu więzadłowego kolana. Konieczna jest operacja.