Wynik RM części szyjnej kręgosłupa
Wykonałam rezonans magnetyczny kręgosłupa części szyjnej oto wynik spłycenie lordozy szyjnej; zmiany zwyrodnieniowe krążków mk. C4-C5, C5-C6 z obniżeniem ich sygnału-cechy dehydratacji krążków i wysokości; na tych poziomach widoczne uogólnione wypukliny mk., z modelowaniem worka oponowego, z tendencją do prawostronnej lateralizacji. Nieco ograniczona rezerwa płynowa rdzenia. Rdzeń kręgowy w odc. C o prawidłowym sygnale, bez zmian ogniskowych. Proszę o opinie na temat rozpoznania

KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon