Wynik RM kręgosłupa a konieczność operacji i rehabilitacji

Witam,Rm wykazał:spłyc.fiz.lordozy lędźwiowej.Na l2/l3 obniżenie wysokości przestrzeni międzykr. oraz osteofity na tyl.zarysach trzonów. Odwodn.krążka i centralno-lewoboczna przepukl.wystająca dokanoł. centralnie i paracentr.poza zarysy osteofitów na 3min z modelowaniem przednio-prawobocz pow worka oponowego.Kanał kręgowy w wymiarze ap bez cech zwężenia.Czy grozi mi operacja,jak długo może potrwać leczenie.Przyjmuję sterydy i tab.rozluź.mięśnie.Jak najlepiej wspomóc leczenie-jaka rehab.Dziękuję

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie konieczna będzie operacja. Wskazana konsultacja z neurochirurgiem.