Wynik RM po operacji kręgosłupa szyjnego a ból szyi
wynik RM na poziomie c5c6 stan po zabiegu operacyjnym, osteofuty z tylnobocznych krawedzi trzonów nieznacznie ograniczaja rezerwę płynną rdzenia, nie stwierdza sie przepukliny krążków mk, rezerwa płynowa rdzenia zachowana , rdzen kregowy w zakresie badanym bez zmian ogniskowych . Prosze o okreslenie stanu mojej szyji jestem po operacji szyjnego mam stabilizacje nadal odczuwa ból szyji jakby cos wbijało mi sie w głowe ,głowa jest slaba jakby miala spasc miałam tez półpasiec czy to od tego ból

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Nieprawidłowości opisywane w badaniu mają złożony charakter. W dużej części odpowiedzialna jest choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa lub inne jej podobne degeneracyjne zmiany. Dodatkowo można doszukać się zmian o charakterze przeciążeniowym. Z pewnością mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe, gdyż nieprawidłowości te mogą zaburzać prawidłową architektonikę kręgosłupa a także oddziaływać na struktury nerwowe. Konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem.