Wynik rozmazu krwi 2-miesięcznego dziecka

Witam, Mam pytanie dotyczące wyników rozmazu krwi mojego 2 miesięcznego synka. Są następujące: podz - 36, ez-4,bazo-1,limf-50,limf pob-1,mono-8. Morfologia: WBC-12,40,RBC-3,93,HGB-11,HCT-34,LYMPH-59,PLT-459. Dwa tygodnie wcześniej syn miał toczoną krew, uzupełniali mu z powodu postępującej anemizacji i niedokrwistości. Dodatkowo otrzymaliśmy skierowanie do poradni skaz krwotocznych na 8.01.2015 r. Jakie mogą być podejrzenia?Przy wypisie nie zdążyłam się zapytać lekarza prowadzącego dlaczego kieruje nas na kontrolę do tejże poradni.

Małgorzata Panek

Niedokrwistość u dzieci diagnozuje się, gdy stężenie Hemoglobiny jest poniżej normy, tzn. dla niemowlęcia 2-miesięcznego poniżej 10. U Pani synka po przetoczeniu HGB jest 11.
Czy u synka występują wybroczynki, łatwo się siniaczy?
Z badań wynika , że po przetoczeniu ma podwyższoną ilość płytek krwi. Nie wiem, jaki wynik był przed. Nadpłytkowość towarzyszy wielu chorobom, dlatego na wszelki wypadek lekarz skierował Pani synka na kontrolę do poradni.
Pozdrawiam