Wynik RTG a kłucia w klatce piersiowej

Witam, mam 19 lat i w wyniku rtg wyszły drobne induracje w lewej okolicy podobojczykowej. W okolicach nadprzeponowych pośród wzmożonego rysunku zrębu widoczne są drobne przyskrzelowe zagęszczenia. Dodam ze badania rtg zostały zrobione z powodu kłucia w klatce piersiowej i problemem nabrania do końca powietrza, nie kaszle, w tym momencie w trakcje oddychania bolą mnie płuca, i nie byłam wcześniej przeziębiona.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z całą pewnością z płucami nie jest dobrze. Wzmożony rysunek zrębu płuca wskazuje na przebyty lub toczący się stan zapalny. Zgrubienia w okolicach tętnicy wymagają dodatkowych badań. Wskazana jest wizyta u internisty oraz wykonanie spirometrii oraz EKG.