Wynik RTG klatki piersiowej 53-latka

witam mój 53 letni wujek robił badanie rtg i wynik opisany został jako:na zdj rtg klt. w 2 rzutach stwierdza się lite zacienienie górnego płata płuca prawego z przejasnieniem w środku /jama?/. poza tym widoczne są objawy przewlekłego nieżytu.przepona gładka.serce nie powiększone.co oznacza taki wynik?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do pulmonologa. Zmiana ta to prawdopodobnie pozostałość po przebytej gruźlicy.