Wynik RTG klatki piersiowej a wizyta u pulmonologa

Witam, chciałabym się zapytać czego mogę się spodziewać podczas wizyty u pulmonologa, na razie są same zdawkowe odpowiedzi. Mam 18 lat, ostatnio miałam robione RTG klatki piersiowej. "Wzmożony rysunek w polach przywnewkowych. W prawej wnęce widoczny cień krągły - 1cm (węzła chłonnego?)" Powiedziano tylko "do dalszej diagnostyki", wizytę u pulmonologa mam 19 lutego czyli niedługo, ale chciałabym wiedzieć czego mogę się spodziewać. Jestem z bardzo wysokiego ryzyka nowotworowego.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zdawkowe odpowiedzi wynikają z faktu iż na podstawie samego obrazu nie można stawiąc rozpoznania. Wspomniany cień okrągły wymaga natychmiastowej dalszej diagnostyki.