Wynik RTG klatki piersiowej i skierowanie na tomografię komputerową

W ok nadprzeponowej na tle sywetki serca nieco policykliczny cien o wym 15mm x 12mm poza tym zmian litowych nie stwierdzam Konieczne porownanie ze zdj wczesniejszym ew. Dalsza diagnostyka Co po taki Rtg pluc moge sie spodziewac? Bo moj onkolog nie mowi mi niczego Wyslal mnie na tomografie komputerowa kl. Piersiowej z kontrastem A ja sie denerwuuje czy to powazne Prosze o odp Dziekuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana w RTG zmiana może mieć wiele przyczyn, w tym niestety także nowotworowe. W celu ustalenia najbardziej prawdopodobnej etiologii konieczne jest jednak wykonanie tomografii komputerowej. Sugeruję zatem cierpliwie poczekać na badanie.

Więcej będzie można powiedzieć po wykonaniu TK klatki piersiowej.
Na postawie rtg klp trudno powiedzieć jaki charakter ma zmiana.
Jak rozumiem jest Pani pod kontrolą onkologa z powodu choroby nowotworowej ?