Wynik RTG klatki piersiowej oraz ból, duszności i problemy z oddychaniem

W badaniu rtg wyszły mi drobne induracje w lewej okolicy podobojczykowej. W okolicy nadobojczykowych pośród wzmożonego rysunku zrębu widoczne są drobne przyoskrzelowe zagęszczenia. Mam 19 lat. czuje duży dyskonfort w trakie oddychania, przy tym odczuwam ból w klatce piersiowej, i nie mogę nabrać do końca powietrza, i występuje przy tym duszność. bolą mnie również płuca. Nie jestem po ani w rakcje choroby, nie kaszle, i nie palę.Bardzo proszę o głębszą analizę badania.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z całą pewnością z płucami nie jest dobrze. Wzmożony rysunek zrębu płuca wskazuje na przebyty lub toczący się stan zapalny. Zgrubienia w okolicach tętnicy wymagają dodatkowych badań. Wskazana jest wizyta u internisty.