Wynik RTG klatki piersiowej u 6-latka
Witam proszę o interpretacje wyniku rtg klatki piersiowej 6 letniego chłopca(ma przewlekły kaszel,po 10 dniowym leczeniu antybiotykiem) zdjecie rtg:Przepona i kąty wolne.Prawa wnęka pluca o wzmożonym rys naczyniowym.Pola płucne bez zmian ogniskowych.Serce rtg w granicach normy.pozdrawiam

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Małgorzata Panek
70 poziom zaufania
W przytoczonym opisie rtg, oprócz wzmożonego rysunku naczyniowego we wnęce płuca prawego, nie stwierdza się żadnych nieprawidłowości. Miąższ płuc nie wykazuje cech zapalenia płuc.
Proszę pokazać wynik badania lekarzowi pediatrze prowadzącemu dziecko.
Pozdrawiam