Wynik RTG kręgosłupa 28-latki
Proszę o analizę badania rtg. Wstawka chrzęstna łuku S1 Zniesienie lordozy lędźwiowej Wysokości trzonów kręgów, przestrzenie międzytrzonowe w nomie. Wzmożona sklerotyzacja powierzchni stawowych międzywyrostkowych jako wyraz zmian przeciążeniowych kręgsłupa L-S W badaniu jakieś 13 lat wcześniej było również niespojenie łuku S1 Czy to jest jakieś schorzenie i czy będzie się pogłębiac?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Na podstawie opisu można wnioskować iż zmiany mają charakter zarówno zwyrodnieniowy jaki i przeciążeniowy. Stan taki może się pogłębiać. Wskazana konsultacja z rehabilitantem.