Wynik RTG kręgosłupa i pogłębiona kifoza
Witam! mam 30 lat dzisiaj odebrałam wynik RTG wynik pogłębiona kifoza kr.Th oraz drobne osteofity na przednich krawędziach pojed. trzonów. Czy powinnam się tym martwić, czy da się to leczyć? Z góry dziękuje za odpowiedź.

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Małgorzata Panek
65 poziom zaufania
Pogłębiona kifoza w odcinku piersiowym jest wadą postawy. Można ćwiczyć, aby wzmocnić mięśnie grzbietu. Osteofity są to zmiany zwyrodnieniowe, które pojawiają się z wiekiem czy też po urazach. Nie ma na nie leczenia.
Pozdrawiam