Wynik RTG kręgosłupa oraz ból głowy i sztywnienie karku
Witam, opis mojego przeswietlenia | Spłycenie lordozy szyjnej,dyskretne porzesunięcie trzonów na wys C4-5 . Minimalne lewostronne skrzywienie kręgu piersiowego.Zaostrzenie krawędzi pojedynczych trzonów zwłaszcza w trzonach środkowego odcinka piersiowego. Reszta w normie. Wybrałam serie zastrzyków dexaven i ollfen niestety dolegliowści bólowe nie mijają,często budze się w nicy z bólem głowy i sztywniejacym karkiem,w odcinku piersiowym odczuwam bóle przy wstawaniu,schylaniu i siedzeniu.

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon