Wynik RTG kręgosłupa szyjnego 53-latki
Witam, mam wynik RTG kręgosłupa szyjnego. Jestem zaniepokojona tym co przeczytałam, prosze o radę, ponieważ wizytę u lekarza neurologa mam dopiero w kwietniu 2014r. Opis wyniku- kręgosłup szyjny z tendencją do kifotycznego ustawienia. Zwężenie przestrzeni międzkręgowej C5-C6, C6-C7. O graniczenie ruchomości kręgosłupa. Chodzę podenerwowana, rehabilitację mam dopiero od 17 lutego- laser, delikatny masaż barków i ćwiczenia....jak mam sobie pomóc? Anna z Bydgoszczy

KOBIETA, 53 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany takie zaburzają prawidłowy rozkład sił działających na kręgosłup, sprzyjając tym samym między innymi powstawaniu zmian zwyrodnieniowych. Leczenie obejmuje przede wszystkim rehabilitację. Polecam zabiegi takie jak masaże odcinka szyjnego, laser czy ultradźwięki. Ponadto codzienne powinna Pani ćwiczyć 3 razy dziennie. Odpowiednie ćwiczenia pokaże Pani każdy, dobry rehabilitant.