Wynik RTG odcinka szyjnego kręgosłupa
Witam otrzymałem opis rtg odcinka szyjnego kręgosłupa: LORDOZA SZYJNA ZACHOWANA. ZAOSRZENIE KRAWĘDZI TRZONÓW C4-C5. TRZONY C2-C7 I PRZESTRZENIE MIĘDZY KRĘGOWE PRAWIDŁOWEJ WYSOKOŚCI. Czyten wynik jest w porząku?

MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon