Wynik RTG płuc a przyjmowanie antybiotyków Amoksiklav i Amoksiklav
RTG wykazało "zmiany pęcherzykowe przemawiające za ogniskiem pneumonii" brałem antybiotyk Amoksiklav, po 9 dniach na zdjęciu kontrolnym w którym lekarz w opisie stwierdził "częściowa regresja rozległości i wysycenia nacieku zapalnego w płucu prawym, w obrębie nacieku widoczne okrągławe przejaśnienie przemawiające za ogniskiem nekrozy w nacieku". Mam kolejny antybiotyk Zinnat. Pomoże to? Nie powinienem iść do specjalisty? (chodzę do dziecięcego). Mogę w takim stanie wychodzić na dwór? dziękuje ;)

MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należy kontynuować leczenie. Zmiany o typie pneumonii wymagają czasu.